4 grudnia 2012

Od blondu po RUDOŚĆ ! / Kolor + farba + historia.

Jak to jest, że tak duża liczba kobiet jest niezadowolona we swojego naturalnego koloru włosów ? Bo za ciemne, bo za jasne, bo za mało wyraźne itd... Niestety ja też należę do tego grona, nad czy bardzo ubolewam. Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, przeze mnie nazywany "mysim". Był to kolor bez wyrazu, taki szarobury, zdecydowanie nie odpowiadał mi od najmłodszych lat. W związku z tym  moje pierwsze farbowanie było w wieku 13 lat. Eksperyment na koloni. Pamiętam, że wtedy marzył mi się piękny blond kolor i właśnie taką farbę/szamponetkę kupiła. Na domiar złego kułam ją w Czechach, nie mają pojęcia co jest napisane na opakowaniu. Sugerowałam się kolorem włosów na opakowaniu. Wtedy pierwszy raz wyszedł mi marchewkowy kolor włosów. Potem już się posyłało. Na głowię miała całą gamę kolorystyczną (po za czarnym). Od białych blondów, po czekoladowe brązy. Najbardziej "niezdecydowana" byłam na przełomie gimnazjum, a technikum. W ciągu roku, 2-3 kolory na głowię, od blondu do czerwieni. Lubię eksperymentować z kolorem. Nigdy nie miałam hopla na intensywniej pielęgnacji włosów i dziś jestem zadziwiona, że na mojej głowię dalej są jakieś włosy... ;)

Dosyć o mojej "historii koloru". Aktualnie od jakiegoś roku na mojej głowię gości rudość. Od marchewkowej do czerwonej. Jest to kolor w którym czuje się najlepiej. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie być blondynką czy szatynką. 


Włosy z reguły farbuję DELIĄ w kolorze RUDYM (7.44). Farba ta jest dostępna w Rossmannie  za śmieszną cenę ok. 7 zł. Ja farbuję włosy co miesiąc (+ -), z reguły jest to moment w którym już wyraźnie widzę odrosty i kolor potrzebuję odświeżenia. Włosy myję codziennie, więc to jestem w powodów, dlaczego mój kolor bardzo szybko tarci na intensywności. 


Na zdjęciach poniżej pokazałam wam moje włosy przed koloryzacją, po okołu miesiącu. Na upartego włosy nie potrzebowały jeszcze "poprawy koloru", ale jak wspominałam, mam na tym punkcie hopla i nie wyobrażam sobie chodzić, w nieodświeżonych farbą, włosach więcej niż 5 tygodni

PRZED :
PO: 
Znacie jakąś dobrą farbę do włosów w kolorze rudym ? Polecicie coś ? 


XOXO
Kasia

1 komentarz: